Yhteystiedot ja tarjouspyynnöt

Isännöintipalvelut Helsinki ja pääkaupunkiseutu

Taloasema Helsinki (taloyhtiöasiat ja tarjouspyynnöt)

TARJOUSPYYNTÖ: Tarjouspyynnöt ja yhteydenottopyynnöt voi osoittaa sähköpostilla tai postilla alla olevaan osoitteeseen:

A Yritys- ja isännöintipalvelut Oy 
Henrik Ylikoski
oik. kand. / lupalakimies / AIT / AKHA ry. Kiinteistöalan hallitusammattilainen

Y-tunnus 2421565-5

Fabianinkatu 13 LH 2 katutaso
00130 Helsinki

Gsm.  044 338 6558
henrik.ylikoski@taloasema.fi  


Laskutusosoite / -tiedot (asiakasyhtiöt/taloyhtiöt):

Yhteisön nimi (esim. Asunto Oy Ulappa)
c/o Taloasema Helsinki
Fabianinkatu 13 LH 2 (katutaso)
00130 Helsinki

Lasku sähköpostilla: hannele.lod@taloasema.fi
Viite/tilaajan tiedot:
Verkkolaskut: yhtiöiden laskutustiedot saa taloushallinnosta (lisätiedot alla)


Laki- ja pienyrityspalvelut:

Toimiston sähköpostiosoite: info@taloasemahelsinki.fi
Fabianinkatu 13 LH 2 (katutaso)
00130 Helsinki
Gsm. 044 338 6558


Taloasema-ketjun Asiakaspalvelu (ark.klo 8.30 – 16.00)

Eija Kumpumäki, asiakaspalvelu
Puh. 050 911 8837

asiakaspalvelu@taloasema.fi


Taloushallinto

Hannele Lod, puh. 050 412 1773
hannele.lod@taloasema.fi 

Janita Hytönen, puh. 040 509 2237
janita.hytonen@controllerit.fi 

Asta Poikkeus, puh. 040 739 1668
asta.poikkeus@controllerit.fi 

Tuulevi Pettinen, puh. 010 422 1648
tuulevi.pettinen@ttemma.fi


Taloasema Tekniikka

Taloyhtiöiden tekninen isännöinti:

Matti Huuhka, puh. 050 589 8030
matti.huuhka@taloasema.fi


Toimialue: isännöitsijätoimistot Helsinki, Espoo ja Vantaa. PK -seutu, Järvenpää, Kerava sekä Nummela, Vihti, Porvoo ja Sipoo